Kable elektryczne

Instalacje elektryczne

Montaż instalacji elektrycznej

Instalacja elektryczna – część sieci niskiego napięcia stanowiąca układ przewodów w budynku wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym, mający początek na zaciskach wyjściowych wewnętrznej linii zasilającej w złączu i koniec w gniazdkach wtyczkowych, wypustach oświetleniowych i zainstalowanych na stałe odbiornikach energii 

instalacja.jpg

Przyłącza elektryczne

Przyłącze elektryczne jest to urządzenie lub zespół urządzeń łączących sieć energetyczną niskiego napięcia z instalacją odbiorczą. W przyłączu znajduje się zabezpieczenie główne obiektu budowlanego oraz układ pomiarowy służący do rozliczeń z Zakładem Energetycznym za dostawę energii elektrycznej.

ZK.jpg

Przeglądy / odbiory instalacji elektrycznych

W zakres przeglądu instalacji elektrycznej wchodzi ocena sprawności stanu połączeń, osprzęt, zabezpieczenia i środków ochrony przed porażeniem, oporność izolacji przewodów i uziemień instalacji oraz aparatów. Warunkiem do wykonania takiego przeglądu jest posiadanie specjalistycznego sprzętu pomiarowego oraz wiedzy. Klient otrzymuje kompletną dokumentację w której jest opisany stan instalacji. 

Plany budowy elektrycznej

Planowanie instalacji

Planowanie instalacji to najważniejszy etap dla klienta końcowego. Z tego względu przykładamy do tego dużo uwagi. Doświadczenie i świadomość w aktualnych rozwiązaniach technologicznych sprawia że świetnie nam w tym idzie. Najlepszy klient to klient zadowolony. 

image00009.JPG

Źle wykonana instalacja elektryczna? Profesjonalna firma czy piekarz z uprawnieniami?

Instalacja elektryczna w domu objęta jest przepisami, które narzucają określony sposób jej wykonania. Czy wykonanie jej tańszym kosztem da Ci oszczędności? Nie, taka jest poprawna odpowiedź i oczywista odpowiedź. Taka inwestycja jak dom to inwestycja długoterminowa. Jak myślimy o domu to wiemy, że będzie stał przez setki lat. I teraz pomyśl o instalacji również długoterminowo. Proponuję tak na 30 lat do przodu wybiec wyobraźnią. Ile burz i piorunów było w tym czasie? Ile razy wiał mocny wiatr który mógł zewrzeć zasilające linie napowietrzne? Ile razy była ulewa która mogła spowodować zalanie? Ile razy myłeś płytki wokół gniazda w kuchni lub łazience? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań brzmi co najmniej raz lub kilka to przy dobrze wykonanej instalacji miałbyś szczęście. Wystarczy wtedy wymienić spalone zabezpieczenia lub je załączyć. Brak jakiegokolwiek elementu naraża Cię na utratę pieniędzy. I to może na krótszą metę powoduje oszczędność +/-500,00zł jednak sprawia, Twój dom i Twoje urządzenia jak i urzytkownicy nie są bezpieczni. Brak jakich elementów jest często spotykany:

* brak ochrony przepięciowej - przy zwarciach grozi podniesieniem napięcia do wyższego niż znamionowe urządzeń i w ostateczności do ich przepalenia. (problem dotyczy 70% instalacji, ocena subiektywna)

* czytaj dalej.......  już w krótce.