Logo-Loxone-Create-Automation-Web-1024x316.jpg

Firma Memo7 występuje jako autoryzowany instalator produktów i rozwiązań producenta LOXONE, lidera produktów smart home. Projektujemy i montujemy rozwiązania zgodnie z potrzebami obiektu. 

Automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa to inteligentne sterowanie, regulacja, monitorowanie i optymalizacja funkcji takich jak zacienianie, oświetlenie, ogrzewanie i kontrola wielu innych elementów wyposażenia technicznego budynku. Na pierwszym miejscu stoją komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczna – zarówno w biurowcachrestauracjachhotelach, jak i innych obiektach przemysłowych lub komercyjnych. Termin „smart building” odnosi się do inteligentnych rozwiązań dla komercyjnych i publicznych budynków niemieszkalnych. Z kolei w odniesieniu do prywatnych mieszkań czy domów przyjął się termin „smart home”.

LUV8-1024x536.png

Hotele i Restauracje

Jeden system do automatyzacji wszystkich urządzeń technicznych w hotelu, którego łatwość utrzymania i obsługi pozwala zaoszczędzić czas, obniżyć koszty i zwiększyć komfort. W realizacji projektów z Loxone możesz polegać na przyszłościowych rozwiązaniach, nieograniczonej możliwości rozbudowy systemu i światowej sieci tysięcy instalatorów. Loxone zaopiekuje się twoimi gośćmi od pierwszego wejścia do hotelu, przez cały pobyt, aż do wyjazdu.

troyk.png

Mieszkalnictwo wspomagane

Pod pojęciem Ambient Assisted Living (w skrócie AAL) kryją się rozwiązania techniczne, które wspierają osoby niepełnosprawne w drodze do bardziej samodzielnego życia lub umożliwiają samodzielne życie osobom starszym.

ph_older-man-touch-pure-scaled-1_edited.jpg

Budynki mieszkalne

Zautomatyzowane projekty mieszkaniowe oferują lokatorom niepowtarzalny komfort, a jednocześnie pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Inwestorzy i deweloperzy korzystają z wartości dodanej dzięki inteligentnej technologii budynkowej, a jednocześnie z mniejszej złożoności instalacji elektrycznej w nieruchomości. Podczas eksploatacji wysoki potencjał oszczędności wynika z inteligentnego zarządzania energią i funkcji ochronnych budynku. Przykładem jest system zacieniający, który automatycznie dostosowuje się do panujących warunków, np. burzy lub mrozu czy inteligentny system wentylacji chroniący przed rozwojem pleśni. W przypadku wybuchu pożaru w jednym mieszkaniu, informowane są również wszystkie pozostałe lokale.

cLoxone_Case-Study-Family-Hetzendorfer_139-1024x683-1024x683.jpg

Powierzchnie biurowe

Z Loxone możesz inteligentnie zautomatyzować biuro, zapewniając tym samym większy komfort swoim pracownikom, a także oszczędzając cenną energię na ogrzewaniu i chłodzeniu. Profesjonalna automatyzacja biur tworzy atrakcyjne miejsca pracy oraz zwiększa opłacalność pomieszczeń biurowych.

PH_sahding-office.jpg

Projekty specjalne

Szeroki wachlarz zastosowań i różnorodność systemu Loxone sprawia,
że można go dostosować do twoich indywidualnych wymagań. Centralna jednostka – Miniserver Loxone i jego liczne interfejsy stanowią idealne rozwiązanie wszelkiego rodzaju problemów, optymalizacji procesów pracy
i zwiększenia rentowności budynku.

Loxone został zastosowany do projektów tl.:

-Automatyczne nawadnianie boiska zależne od opadów deszczu

-Kontrola poziomu napełnienia
i alarm w myjni samochodowej

-Rejestracja temperatury na terenie dużego sklepu mięsnego
w celu utrzymania odpowiedniego chłodu

-Automatyczne blokowanie dystrybutorów paliwa stacji benzynowej w przypadku awarii kamery monitorującej

-Zautomatyzowany system parkowania z pneumatycznym sterowaniem słupków drogowych

-Monitorowanie serwera za pomocą cyklicznego wysyłania żądania ping oraz systemu alarmowego poprzez nawiązywanie połączenia

Gartenbewässerung.png

Zastosowania automatyki Loxone: